Seksten Olabildiğince Zevk Almamanızın 7 Nedeni

Seksten Olabildiğince Zevk Almamanızın 7 Nedeni

Seksten Olabildiğince Zevk Almamanızın 7 Nedeni

Toplumda pek  konuşulmayan bir cinsel sorun var: seksten hoşlanmayan kadınlar.

Nereden başlayacağınızı bile bilmiyorken seksten nasıl daha çok zevk alırsınız? Pekala, sen tek değilsin. Binlerce kadın, bazıları tüm cinsel yaşamları boyunca bu memnuniyetsizliği yaşıyor.

Cinsel arzunuz, sağlığınıza ve esenliğinizin yanı sıra hayatınızda olup bitenlere bağlı olarak sürekli değişebilen pek çok değişkenden etkilenir. Sorun aktifse, doğal olarak ilişkinize zarar verecek bir sürtüşmeye de başlayabilir. Ve yatak odasındaki sürekli hayal kırıklığı, düzeltilmesi gereken bir sorundur.

Artık seksten hoşlanmadığınızı kabul etmek önemli bir adımdır. Ama nedenini anlamak için? Bu biraz zor olabilir. Seks yapma isteğinizi etkileyebilecek depresyon gibi zihinsel bozuklukları ekarte ettikten sonra, eşinizle diğer olası nedenler hakkında konuşmaya başlamanın zamanı gelecektir.

Açık bir tartışma yaparak, ilişkinizi güçlü tutarken çözümleri belirleyebilirsiniz. Ve bu, birçok yönden, bu sorunu çözmek için başka bir ilham verici amaçtır. Seksten olabildiğince fazla zevk alamamanızın nedenlerini belirlemenize yardımcı olmak için, aşağıda listelediğimiz olası nedenler verilmiştir:

Ön sevişmeyi Atlıyorsunuz 

Sevişmek sadece seks yapmakla sınırlı değildir. Ön sevişmeye düşkün değilseniz, sevişme deneyiminin en iyi yönlerinden birini kaçırıyorsunuz demektir. Kanın cinsel organlara pompalanmasını sağlar ve aynı zamanda yağlanmaya yardımcı olur.

Ön sevişme, seks sırasında her iki partnerin de heyecanlarının zirvesinde olmasını sağlar. Ayrıca her ikisi için de orgazma ulaşmaya yardımcı olur. Sık cinsel ilişkinin rutin hale gelmesi doğaldır. Bir şeyleri ısıtmak için ön sevişmeyi nasıl kullanacağınız konusunda iyi bir fikriniz olmalı.

Ön sevişme

Ön sevişmeyi atlıyorsunuz

Çekicilik Eksikliği

Partnerinize cinsel ilgi duymuyorsanız, kendinize cinsel olarak başkalarına ilgi duyup duymadığınızı sorun. Cevabınız hayır ise, eşinizle ilgisi olmayan tıbbi bir sorunla karşı karşıya olabilirsiniz.

Doğum kontrolü ve antidepresanlar gibi diğer ilaçların cinsel dürtüleri frenlediği anlaşılmaktadır. Depresyon, stres ve kaygı gibi durumlar da sebep olabilir. Altta yatan herhangi bir tıbbi durumu teşhis etmek için doktorunuzla konuşun.

Sekse bakış açınız zamanla değişebilir. En önemli şey, romantik ilişkinizin nasıl olması gerektiğine dair umutlarının gerçekçi olması için eşinize karşı tamamen dürüst olmaktır.

Rahat Değilsin

Rahatlamak için deneyebilmeniz ve sürecin sorumluluğunu üstlenebilmeniz gerekir. Konuşmaya açık olun, öğrenmeye meraklı olun ve yapmaktan korkmayın. En çok ne tür hislerden hoşlandığınızı öğrenin ve vücudunuz hakkında öğrenebileceğiniz her şeyi öğrenin.

Bazen sebep düşündüğünüzden daha küçük olabilir, örneğin; senin prezervatifin.

Bugün piyasada bulunan prezervatiflerin çoğu, cinsel ilişkiden sonra tahrişe, kaşıntıya ve hatta yanma hissine yol açan sert kimyasallar ve katkı maddeleri içerir.

Çekicilik eksikliği

Çekicilik eksikliği

Utanıyorsunuz

Cinsellik çok geniş bir yelpazede var ve herkesin farklı istek, beklenti ve tercihleri ​​var.

Uzun süreli bir ilişki içinde olsanız bile, neyi sevip sevmediğinizi söylemek zor olabilir. Yine de, arzularınızı veya beklentilerinizi ifade edemediğinizi hissetmek, seksi daha az zevkli hale getirecektir.

Utanç gölgede kaldığı için büyür. Açıklığa alınır ve sevgi ve şefkatle tedavi edilirse, utanç kaybolmaya meyillidir. Bir terapist, utanç temelli inançlarınızı tanımaya ve daha yapıcı bir şeye dönüştürmeye odaklanmanıza yardımcı olabilir.

Seks Sırasında Ağrı 

Ağrılı cinsel ilişki, yaşamları boyunca yaklaşık dört kadından üçünü etkileyen yaygın bir sorundur. Bu, sadece yaygın olduğu için acı veren sekse katlanmanız gerektiği anlamına gelmez. Hatta bazı kadınlar çok acıttığı için yakın olmayı bırakırlar ama çözüm bu değil.

Ağrının nedenini doğru bir şekilde teşhis etmeye çalışın ve cinsel yaşamınıza bazı olumlu değişiklikler getirin. Prezervatifler için doğal bir alternatife geçmek bunlardan biri olabilir. Bleu gibi markalar, acının zevkinizi takip etmemesini sağlamak için toksik olmayan kimyasallar içeren ve katkı maddesi içermeyen vegan prezervatifler sunar.

Temmuz 23, 2022 2:15 pm

192 total views, 0 today