Seksin 10 Şaşırtıcı Sağlık Faydası

Seksin Faydalari

Seksin Faydalari

Seksin avantajları yatak odasının çok ötesine uzanır. Seks sadece iyi hissettirmez. Sizin için de iyi olabilir. İşte sağlıklı bir seks hayatının sizin için yapabilecekleri.

  1. Bağışıklık Sisteminizin Hareket Etmesine Yardımcı Olur

Seks yapan insanlar, vücudunuzu mikroplara, virüslere ve diğer davetsiz misafirlere karşı koruyan şeyin daha yüksek seviyelerine sahiptir. Pennsylvania’daki Wilkes Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, haftada bir veya iki kez seks yapan üniversite öğrencilerinin, daha az seks yapan öğrencilere kıyasla belirli bir antikor düzeylerinin daha yüksek olduğunu buldu.

Yine de bağışıklık sisteminizi mutlu eden diğer tüm şeyleri yapmalısınız, örneğin

Doğru ye.

Aktif kalmak.

Yeterince uyuyun .

aşılarınıza devam edin

  1. Libidonuzu Artırır

Daha canlı bir seks hayatı mı istiyorsunuz? Doktor Lauren Streicher, ” Seks yapmak seksi daha iyi yapacak ve libidonuzu iyileştirecek” diyor. Northwestern Üniversitesi’nin Chicago’daki Feinberg Tıp Okulu’nda doğum ve jinekoloji kliniklerinde yardımcı doçent olarak görev yapmaktadır.

 

Kadınlar için, seks yapmak vajinanın yağlanmasını, kan akışını ve esnekliğini artırıyor, diyor, bunların hepsi seksi daha iyi hissettiriyor ve daha fazlasını istemenize yardımcı oluyor.

  1. Kadınların Mesane Kontrolünü İyileştirir

Güçlü bir pelvik taban, kadınların yaklaşık %30’unu hayatlarının bir noktasında etkileyecek olan inkontinanstan kaçınmak için önemlidir.

İyi seks, pelvik taban kaslarınız için bir egzersiz gibidir. Orgazm olduğunuzda, bu kaslarda kasılmalara neden olur ve bu da onları güçlendirir.

 

 

 

 

Eylül 28, 2022 2:16 pm

202 total views, 0 today