Prezervatif Kullanırken Sık Yapılan Hatalardan Kaçınmanın En İyi Yolları

Prezervatif Kullanırken Sık Yapılan Hatalar

Prezervatif Kullanırken Sık Yapılan Hatalardan Kaçınmanın En İyi Yolları

Cinsel ilişki sırasında prezervatif kullanmak istenmeyen gebelik, HIV ve diğer Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklardan korunmanın harika bir yoludur. Ancak, daha güvenli seks keyfi için kondomları doğru kullanmak son derece önemlidir.

Çoğu zaman, insanların prezervatif kullanırken istenmeyen sonuçlara yol açabilecek bazı temel hatalar yaptığını görüyoruz. Şimdi prezervatif kullanırken yaygın hatalardan kaçınmanın en iyi yollarından bazılarına bakalım:

Başından Sonuna Kadar Prezervatif Kullanın 

Gelişmiş güvenliği sağlamak için, tüm seks süresi boyunca prezervatif takmak son derece önemlidir. Pek çok insan, ten tene genital temasın bile CYBE’lere yol açabileceğinin farkında değildir. Böyle bir senaryoda, başlangıçta prezervatif takmak ve sonuna kadar devam ettirmek son derece gerekli hale gelir.

Lateks Prezervatiflerle Yağ Bazlı Yağlar Kullanmayın! Bunun yerine Su Bazlı Yağları Kullanın 

“Su bazlı yağlar dostunuzdur”

Yağ bazlı kayganlaştırıcılar, prezervatifteki lateksi parçalayarak prezervatifin arızalanma olasılığını artırır. Prezervatifin hem içinde hem de dışında su bazlı kayganlaştırıcılar kullanmak size daha fazla uyarılma sağlamanın yanı sıra daha güvenli ve pürüzsüz bir cinsel deneyim sunacaktır.

Penisinizin Dik Olduğundan Emin Olun

Prezervatif takmadan önce tamamen dik olduğunuzdan emin olun. Bu, kondomun size tam oturmasını, yerinde kalmasını ve cinsel ilişki sırasında daha yüksek güvenlik sunmasını sağlayacaktır.

Başından Sonuna Kadar Prezervatif Kullanın

Başından Sonuna Kadar Prezervatif Kullanın

Prezervatifi Çıkarmak İçin Fazla Beklemeyin 

Sertleşmeyi kaybetmeden önce prezervatifin çıkarılması, meninin dökülmesini ve prezervatifin kaymasını önler. Hiçbir şeyin dökülmemesini sağlamak için prezervatifi çıkarırken jantı tutun.

Prezervatifi Asla Yanlış Yoldan Yuvarlamayın 

Prezervatifi yanlış yöne yuvarlamaktan kaçının. Prezervatifin tamamen aşağı doğru yuvarlandığından emin olmak için kenarının yukarı baktığından emin olun.

Penisin Tabanına Ulaşmasını Sağlayın 

Ucu için biraz boşluk bırakarak prezervatifi aşağı doğru yuvarlayın ve penisin tabanına ulaştığından emin olun. Rahat bir şekilde oturmalı ancak çok sıkı olmamalıdır. Bu şekilde cinsel ilişki sırasında kaymamasını sağlayabilirsiniz.

Farklı Prezervatifler Deneyin

Prezervatifler artık her seks eyleminde gelişmiş uyarım sağlamak için üretiliyor. Örneğin, seks sürenizi uzatmada büyük ölçüde yardımcı olan yağlı prezervatifleri deneyebilirsiniz.

Temmuz 26, 2022 4:37 pm

198 total views, 0 today