Kadınların Sekse İlgisini Kaybetmesinin 5 Nedeni

Kadınların Sekse İlgisi

Kadınların Sekse İlgisini Kaybetmesinin 5 Nedeni

Hepimiz sekse bayılırız, en iyi pozisyonlar ve en iyi zaman hangileridir? Liste devam ediyor. Seks, sağlıklı ve mutlu bir ilişkinin en kritik parçasıdır. Ancak yine de birçok kadın cinsel ilişkiye olan ilgisini kaybeder. En mutlu evliliklerde bile sekse ilginin azalmasına neden olan sebepler nelerdir?

Sekse ilgi eksikliği, yaşamdaki genel tatminin düşük olması, ilişkiyi kurumsallaştırması ve cinsellikten arındırılmış olmasından kaynaklanabilir. Düşük cinsel arzunuzdan gerçekten sorumlu olabilecek çok daha fazla neden var. Öyleyse, eşinizle seks yapmak istemeyebileceğiniz bazı nedenleri gözden geçirelim.

Kötü İlişki

Partnerinizle yanlış anlama gibi bazı sebeplerden dolayı kavga ediyorsanız, cinsel dürtünüzü öldürüyorsunuz demektir. Seks, ilişkilerdeki sorunlardan ilk etkilenen şeydir. Bu nedenle, ilişkinizi biraz seks terapisi ile düzelttiğinizden emin olun. Seks terapisi almak için bir seksologa danışabilirsiniz.

Stres

Stres herhangi bir şekilde aklınıza gelebilir ve hepsi libidonuzun düşmesine neden olabilir. Düzenli telaşlı yaşamdan kaynaklanan stresiniz, libidonuzu olumsuz etkileyebilir, çünkü yorgun olmanıza ve sorunu daha da kötüleştirmenize neden olabilir. Yani bayanlar! Biraz meditasyon yaparak stresinizle başa çıkın ve libidonuzu artırın.

Olumsuz cinsel deneyim Nedenleri

Olumsuz cinsel deneyim

Heyecan Eksikliği

Kadınlar aslında aynı rutinden bıkabilirler. Kocasının onlara nasıl dokunacağını, kocalarının onları ne kadar çok sevdiğini bilirler ve kıyafetlerini çıkarmaktan çekinmezler. Her şey eski, bu da otomatik olarak heyecan eksikliğine neden oluyor. Bazı yeni pozisyonlar, ön sevişme vb. ile ilişkinizi renklendirmeniz gerekiyor.

Çekici Olmama Hissi

Kadınlar ihtiyaç duyulduğunu ve istendiğini hissetmek isterler ve bir ilişkide samimiyetten daha fazlasını isterler. Çoğu kadın görünüşünden memnun değildir ve partnerlerinin önünde çıplak olmaktan rahatsızdır. Cinsel olarak çekici olmadıklarını hissederler ve bu da onların seks istememesine neden olur. Kadınlar, partnerleriyle cinsel aktivitelerinden zevk almak istiyorlarsa, görünüşlerine güvenmelidirler.

Olumsuz Cinsel Deneyim

Geçmişte yaşanan olumsuz cinsel deneyim, kadınlarda cinsel istek azalmasına neden olabilir. Aile içi şiddet ve cinsel travma mağduru kadınlar, erkek partnerle seks yaparken sorun yaşayabilir. Cinsel terapiye gitmek, geçmiş travmatik deneyiminiz üzerinde çalışmak için en iyi seçenek olacaktır.

Temmuz 18, 2022 2:56 pm

169 total views, 1 today