Erkeklerde Cinsel Endişeler

Erkeklerde Cinsel Endiseler

Erkeklerde Cinsel Endiseler

Erkeklerde Cinsel Endişeler Aynı zamanda, sevişme yeteneğini engelleyebilecek başka cinsel kaygılara da yol açıyor.  Erektil disfonksiyon adı verilen yaygın bir erkek cinsel sorunu teşhisi konan yaklaşık 30 milyon erkek var. Gerçekte, erkeklerin hayatlarının bir noktasında zayıf ereksiyon ve erken boşalma yaşayabileceği bulunmuştur. Aynı zamanda, sevişme yeteneğini engelleyebilecek başka cinsel kaygılar da vardır. Pekçok erkek bu kaygılarını gidermek için escort deneyimini tercih etmektedir. Erkeklerde yaygın cinsel kaygıları öğrenmek için okumaya devam edin.

Erektil disfonksiyon

Cinsel ilişki için yeterince sert bir ereksiyon elde etmede veya sürdürmede sorun yaşıyorsanız, erektil disfonksiyon (ED) kurbanı olabilirsiniz. Erkekler yaş ilerledikçe ED’ye karşı savunmasızdır; bu nedenle yaşlılarda görülme sıklığı yüksektir. Bununla birlikte, sertleşme sürecini etkileyen başka fiziksel veya psikolojik nedenler olabilir.

Erken boşalma 

İyi bir cinsel isteğiniz ve ereksiyon olma yeteneğiniz varsa ancak cinsel ilişkiden hemen sonra boşalma eğilimindeyseniz, erken boşalma yaşıyor olabilirsiniz. Bu muhtemelen erektil disfonksiyondan sonra en yaygın ikinci cinsel sorundur. Erken boşalmanın birçok nedeni vardır. Çoğu erkek, herhangi bir özel tedavi olmaksızın bu problemle başa çıkabilir.

Retrograd Boşalma 

Bazı erkeklerde normal libido, normal ereksiyon ve hatta normal orgazm vardır, ancak semen boşalması yoktur. Bu retrograd boşalma olabilir. Bu durumda meni penis organından dışarı atılmak yerine idrar kesesine geri döner. Prostat cerrahisi, diyabet ve sinir hasarı, retrograd boşalmanın birkaç olası nedenidir.

Düşük libido 

Sağlıklı bir insansanız ancak cinsel aktiviteye girme arzusunu yaşayamıyorsanız, libidonuzda bir sorun var demektir. Düşük libido birkaç faktöre bağlı olabilir, bunlardan biri düşük testosterondur. Ayrıca, hipoaktif cinsel uyarılma bozukluğundan sorumlu başka fiziksel veya psikolojik faktörler de olabilir.

Anorgazmi 

Eğer libidonuz ve ereksiyon olma yeteneğiniz iyiyse ancak yeterli uyarıdan sonra bile tatmin edici bir orgazm olamıyorsanız, o zaman anorgazmiden muzdarip olabilirsiniz. Çoğu erkek, kaygı, stres ve depresyon gibi altta yatan psikolojik sorunlar nedeniyle bu durumu yaşar. Tedavi genellikle altta yatan nedene bağlıdır.

Peyronie hastalığı 

Her iki tarafta da bükülme ile ağrılı ereksiyon yaşıyorsanız, Peyronie hastalığı adı verilen nadir bir hastalıktan muzdarip olabilirsiniz. Bu sorunun görülme oranı yüzde 3’ten azdır. Bu durumda, penis organında sert bir yumru gibi bir yara izi fark edebilirsiniz. Peyronie hastalığını yönetmek için cerrahi müdahale gereklidir.

 

Eylül 21, 2022 2:00 pm

191 total views, 0 today